Novinky Expres FM pro 47. týden

Nový duet spolu nazpívali Emma Smetana a Jordan Haj. Skotští Franz Ferdinand vydají největší hity, Foo Fighters a Ed Sheeran nabízejí další singl ze své aktuální desky a českým posluchačům se představuje anglická umělkyně Shygirl.

Jordan Haj & Emma Smetana – By Now

Hudbu i text k novému singlu složil Jordan Haj během jedné zářijové noci doma v kuchyni, prvotní impuls ale přišel už během zimního pobytu na Bali. "Všiml jsem si tam obrovské koncentrace nomádů, lidí, kteří od něčeho utekli a na tomhle ostrově na druhém konci planety hledají nový život, nové lásky, sami sebe. Tak jsem to sepsal do podoby dopisu holce, co od všeho odjela a její bývalá láska se jí ptá, jestli už konečně našla to, co hledala," vysvětluje Jordan.

Legendární Saskia Burešová na Expres FM: Hudební kalendárium pro 47. týden

Foo Fighters – Love Dies Young

Začátkem roku vydali Foo Fighters své desáté řadové album Medicine At Midnight, tohle je z něj další oficiální singl. K singlu kapela natočila i videoklip v režii samotného Davida Grohla, který potěší milovníky synchronizovaného plavání a fekálního humoru.

Shygirl – Cleo

Blane Muise aka Shygirl je uznávaná anglická zpěvačka, rapperka, djka, producentka a skladatelka. Její tracky si občas půjčuje Rihanna pro reklamy a přehlídky své značky Fenty. Jestli Shygirl po třech EP vydá (mimochodem na vlastním labelu NUXXE) dlouhohrající desku, zatím není známo, ale aktuální singl Cleo je zatím "bezprizorní".

Ed Sheeran – Overpass Graffiti

Ed Sheeran vydal 29. října své páté album s názvem = [equals]. Album má podle očekávaní ohromný komerční úspěch, dosáhlo na první místo v albových hitparádách více než dvaceti zemí. Tohle je z něj další oficiální singl.

Ed Sheeran exkluzivně: Můj nový singl se na novou desku nehodí

Franz Ferdinand – Billy Goodbye

Franz Ferdinand oznámili vydání kompilace největších hitů Hits To The Head, která vyjde 11. března. Kromě osvědčených hitů se na desce objeví i tento zcela nový singl. Skotská kapela zároveň ohlásila turné na příští rok, v rámci nějž se 28. 4. zastaví i v Praze ve Fóru Karlín.

Kam dál? Expres Top: Dvacetiletá holka dobývá svět songy z obýváku

Foto: Jordan Haj

Podcast