Novinky Expres FM pro 43. týden

Švédské djské supertrio je zpět s novou deskou, kterou představí i v Praze. Na nové album, které je na spadnutí, láká pražská kapela WYFE singlem s Lenny. Nabízíme i novou hudbu od Holly Humberstone, kapely Wallows a objevu sociálních sítí PinkPantheress.

Swedish House Mafia & The Weeknd - Moth To A Flame

Švédská producentská superskupina Swedish House Mafia je po několika letech pauzy zpět. Zřejmě začátkem příštího roku vyjde třetí deska s názvem Paradise Again. Bude na ní i tento nový singl, který nazpíval hyperaktivní Kanaďan The Weeknd. Steve Angello, Sebastian Ingrosso a Axwell vyrazí k novému albu na světové turné, v tourplánu mají 22. října 2022 i pražskou O2 Arenu.

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium Saskie Burešové pro 43. týden

PinkPantheress - I Must Apologise

Kratičké songy kolem dvou minut a samplování tanečních hitovek z devadesátek, to je zpěvačka a skladatelka PinkPantheress, jeden z největších britských objevů tohoto roku. 15. října vydala svůj debutový mixtape s názvem To Hell With It, který má po právu skvělé recenze a pochází i z něj i tento aktuální singl. V něm je mimochodem vysamplovaná taneční klasika Gypsy Woman od Crystal Waters.

Wallows - I Don't Want To Talk

Indie-popová trojice z Los Angeles, jejímž frontmanem je úspěšný herec Dylan Minnette, kterého známe ze seriálů Božská mrcha, Ztraceni, Probuzení nebo 13 Reasons Why (Proč? 13x Proto) a filmů Husí kůže a Smrt ve tmě. Tohle je jejich nejnovější singl, na kterém kapela poprvé nahrávala s Arielem Rechtshaidem, který spolupracoval s Adele, Haim a Vampire Weekend. Wallows navíc ohlásili turné, zatím se na ně mohou těšit jen v USA.

Holly Humberstone - Scarlett

Jednadvacetiletá písničkářka patří mezi nejsledovanější nová jména v Británii. Tohle je aktuální singl z jejího chystaného druhého EP s názvem The Walls Are Way Too Thin, které vyjde 5. listopadu.

WYFE & Lenny - Babylon

Pražská kapela WYFE vypustila další singl z jejich první desky, tentokrát jde o duet se zpěvačkou Lenny. Debutové album se bude jmenovat Good Times, vyjde už 5. listopadu a kapela ho pokřtí o den později v Paláci Akropolis.

Kam dál? Expres Top: Sam Fender se zpovídá sám soběFoto: Swedish House Mafia

Podcast