Novinky Expres FM pro 42. týden

Adele je zpět a opět přepisuje statistiky. Navíc nabízíme ukázku z nové desky Coldplay, v Berlíně usazený český talent, komika a zpěváka v jedné osobě a hudební spolupráci na ose Austrálie - Nový Zéland

Adele - Easy On Me

V LA usazená anglická hvězda Adele vypustila první singl z velmi očekávané čtvrté desky. Ta se bude jmenovat 30 a vyjde 19. listopadu. Skladba, jejímž producentem a spoluautorem je Greg Kurstin, jinak též spolupracovník Pink, Foo Fighters a sira Paula McCartneyho, podle očekávaní doslova boří streamovací služby - třeba na Spotify vytvořila nový rekord v počtu přehrání během jednoho dne (24 milionů za 24 hodin), v současnosti má přes 64 milionů streamů.


Coldplay - Humankind

Britští Coldplay v pátek 15. října vydali své deváté řadové album s názvem Music Of Spheres. My jsme z něj jako další ukázku po singlu Higher Power vybrali skladbu Humankind. K nové desce přineseme na Expres FM exkluzivní rozhovor s kapelou, poslouchejte pozorně!

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium Saskie Burešové pro 42. týden

Flight Facilities & Broods - Forever

Flight Facilities je australské elektronické duo. Tohle je singl z jejich druhé desky, která se bude jmenovat Forever a vyjde 12. listopadu. O vokál se v něm pak postarala zpěvačka z novozélandského dua Broods.

Oliver Tree - Life Goes On

Oliver Tree je americký zpěvák, skladatel a komik. Na veřejnosti se prezentuje v roli švihlého podivína s komickým účesem, jeho popularita každopádně neustále roste. Důkazem je aktuální singl Life Goes On, který má na YouTube i na Spotify už přes sto miliónů přehrání.

Yasha - Fake Plastic Boy

Jáchym Kovář aka Yasha patří mezi největší tuzemské talenty. Začínal jako elektronický producent Dubstract, poté založil ektropopové duo JayRõ. Nyní žije v Berlíně, kde připravil i svou první sólovou desku, která se jmenuje The Boy Who Came Here From The Dust. Album vyšlo 8. října a pochází z něj i tento singl.

Kam dál? Nejnovější a nejhranější písně Expres FM najdete v Expres Top


Foto: Adele / Raven B. Varona

Podcast