Novinky Expres FM pro 2. týden

Kanadská zpěvačka Grimes přichází s vesmírnou operou, dvě britské kapely lákají na svá nová alba, která brzy vyjdou, hlásí se jedno z jmen prestižního seznamu BBC a talentovaný kanadský producent

Grimes – Player Of Games

Kanadská zpěvačka a skladatelka Claire Elise Boucher známá pod pseudonymem Grimes oznámila, že pracuje na své šesté řadové desce. Ta se bude jmenovat Book 1. Grimes, která by ráda vybudovala ženskou kolonii na Marsu (kam ji mohl dostat její bývalý partner Elon Musk), album popisuje jako "vesmírnou operu" a zveřejnila z něj první singl.

Legendární Saskia Burešová přináší: Hudební kalendárium pro 2. týden

alt-J – Hard Drive Gold

Už 11. února vyjde čtvrtá deska britské kapely alt-J, která se bude jmenovat The Dream. Indie rockový kvartet z Leedsu na ni upoutává dalším oficiálním singlem. V rámci turné k nové desce by se pak měli alt-J zastavit i v Praze, a to 9. června v rámci akce Prague Summer Festival.

Kaytranada & H.E.R. – Intimidated

Devětadvacetiletý Louis Kevin Celestin aka Kaytranada je uznávaný kanadský producent a dj haitského původu. Tohle je singl z jeho aktuálního stejnojmenného EP, o vokál se v něm pak postarala americká zpěvačka H.E.R.

Čtěte také: Nejlepší zahraniční alba roku 2021

White Lies – I Don't Want To Go To Mars

Šesté album kapely White Lies se bude jmenovat As I Try Not To Fall Apart a vyjde 18. února. Po titulním singlu vydává londýnská trojice z alba další ochutnávku. V rámci turné by se měli i White Lies objevit opět v Praze, fanoušci se dočkají 5. května v Lucerna Music Baru.

Baby Queen – Wannabe

Zpěvačka a skladatelka Baby Queen je další jméno z prestižního seznamu BBC Sound Of 2022, který prorokuje nejslibnější nováčky pro následující rok. Baby Queen, vlastním jménem Arabella Latham, se narodila a vyrostla v Jihoafrické republice, předloni se po dosažení plnoletosti přestěhovala do Londýna, aby nakopla svou kariéru. Tohle je její aktuální singl, který by mohl být předzvěstí prvního plnohodnotného alba.

Kam dál? Nejlepší česká alba roku 2021
Foto: Grimes

Podcast