Mike Skinner chystá film

EXPRES OLD(S)COOL: The Streets - Has It Come To This? (2001) | The Streets, kapela o jednom členovi, byla nedávno po letech vzkříšena, a onen jediný člen, Mike Skinner, slaví dnes 41. narozeniny.

Psal se začátek druhého tisíciletí, když se na britské scéně zjevil vcelku nevýrazný britský cápek a do UK Garage začal přízvukem mockney (napodobenina londýnského cockney) rapovat o věcech, které řeší každý průměrný dvacetiletý městský kluk (nechala mě holka, jsem švorc, opil jsem se, noční kebab nestojí za nic). Krom toho se v textech dotýkal vlastní zranitelnosti (rozchodovka Dry Your Eyes) a pochybností, což se v rapu tehdy příliš nenosilo.

Mikeův první singl Has It Come To This?, který byl impresí o životě v Londýně, se dostal do britské singlové dvacítky. Brzy nato čekalo The Streets první velké vystoupení na festivalu v Readingu a vydání debutové desky Original Pirate Material. V roce 2008 se Skinner rok pral s únavovým syndromem ("Sledoval jsem bondovky, na což dost rád vzpomínám") a před devíti lety nechal The Streets usnout, aby je nedávno zase vzkřísil, uspořádal pár koncertů a vydal mixtape None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive. Brzy by měl také točit film, který sám napsal – bude o djovi a detektivovi v jedné osobě, samosebou podbarvený muzikou The Streets.Foto: Profimedia.cz

Podcast