Mike D z Beastie Boys slaví 55!

EXPRES OLD(S)COOL: Beastie Boys - Fight For Your Right (1986) | Parodie, která si utahovala z rockových fláků o chlastání, se stala hymnou pařmenů a z bílých rapperů udělala hvězdy.

Newyorský rodák Michael Louis Diamond, řečený Mike D, zformoval Beastie Boys na troskách hardcore-punkové kapely Young Aborigines v roce 1978. Přeorientovali se na hip hop, vyjeli na turné s Madonnou a v roce 1986 vydali debutovou desku Licence To Ill, která se stala prvním rapovým albem, které s hity No Sleep Till Brooklyn a Fight For Your Right proniklo do americké hitparády Billboard Top 200 (a taky se propracovalo až na její vrchol).

Píseň (You Gotta) Fight For Your Right (To Party), kterou produkoval věhlasný Rick Rubin, původně vznikla jako parodie na hity rockových kapel o bezuzdném kalení, nakonec se ale paradoxně stala hymnou všech, kdo rádi paří. Na koncertech Beastie Boys se během tohoto songu nafukoval šestimetrový penis.

A co dělá Mike D dnes? Po smrti Adama Yauche, který před osmi lety podlehl rakovině, zbylí dva členové oznámili, že už nikdy nebudou tvořit pod hlavičkou Beastie Boys. Mike D se věnuje remixům a hudební produkci (produkoval například druhé album skupiny Slaves Take Control).

Foto: Profimedia.cz

Podcast