Lucie se vrátí do opery

Ranní klub zavolal Michala Dvořáka, aby mu popřál k 55. narozeninám. Hyperaktivní hudebník a producent při té příležitosti prozradil, co všechno chystá...

Projektem, s kterým Michal Dvořák - podobně jako s Vivaldiannem - vyrazí do světa, se jmenuje iMucha. Multimediální show doplní výstavu Lendlovy sbírky Muchových plakátů. Na rozdíl od předchozího projektu, který představoval Antonia Vivaldi, bude iMucha více vizuální, mladší návštěvníky by měla zaujmout komiksová podoba. Podle Michala Dvořáka Alfons Mucha inspiroval právě tvůrce komiksů - především v Asii.

Michal Dvořák.jpg

Michal Dvořák, foto Lucie


Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack, jehož zakladatelem a prezidentem Michal je, příští rok v Poděbradech představí program, který měl proběhnout v roce letošním, tedy koncert hudby z filmu Skyfall a další filmové projekty . Letos na konci prázdnin proběhla provizorní verze festivalu, kterou se podařilo vklínit mezi koronavirová omezení. "Atmosféra festivalu mi připomněla vlnu euforie po Sametové revoluci, lidi se mohli po měsících domácího vězení pobavit a potěšit," řekl Michal Dvořák v telefonickém rozhovoru Milošovi Pokornému.


Co se kapely Lucie týká, ta vystoupí na podzim příštího roku v Opeře. Skupině s koncertem, na kterém ji doprovodí symfonický orchestr a sbor, pomáhá dirigent Kryštof Marek, držitel Českého lva z hudbu k filmu Masaryk. Lucie tak naváže na koncert ve Státní opeře v roce 2003.

Foto: Skupina Lucie

Podcast