Liverpool je pořád líhní hudebních talentů

Expres Top 04/2021: Poslední lednové vydání hitparády přináší čerstvý přehled nejhranějších písní Expres FM doplněný o pětici novinek. Na špici je tentokrát dvojice producentů z rodiště Beatles.


Novinka: Foo Fighters - Waiting On A War

Dave Grohl se svojí družinou už příští týden vydá jubilejní desátou desku Medicine At The Midnight. U té příležitosti kapela spustí od úterý na dva měsíce své rádio, kde skladby budou hrát a navíc bude možné si poslechnout jejich živý koncert ze Siriux XM Garage. Po singlu Shame Shame přichází další singl z alba, Waiting On The War.


10. Holly Humberstone - Vanilla

Holly Humberstone loni v srpnu vydala EP Falling Asleep At The Wheel. K té vyšla spousta pozitivních recenzí. Navíc obsadila Holly Humberstone druhé místo v anketě BBC Sound Of 2021, která je výtahem mezi nejsledovanější jména (nejen v Británii).


Novinka: Royal Blood - Typhoons

Druhá novinka pochází z dílny dvojice Royal Blood, která začala už v březnu nahrávat třetí album Typhoons. V září jsme tu měli jeden vzorek v podobě singlu Trouble’s Coming. Druhým lákadlem na desku je přímo titulní song.

Royal Blood jsou jen dva. Kdo další vsadil na nejmenší počet členů kapely? Ve dvou se to lépe táhne


9. Olivia Rodrigo - Drivers License

Singl Drivers Licence napsal společně s interpretkou Olivií Rodrigo Dan Nigro. Ten před 11 lety opustil svoji domovskou kapelu As Tall As Lions, začal psát a produkovat pro jiné - v jeho portfoliu se postupně objevila zvučná jména jako Kylie Minogue, Sky Fereira a dokonce i brácha Billie Eilish Fineas.


Novinka: Baby Queen - Raw Thoughts

Baby Queen, to je v Jižní Africe narozená a v Londýně usídlená Bella Latham. V prestižním magazínu NME o ní psali jako o ostré holce, co spolupracuje s Mattem Healym z The 1975. Muziku píše na chatě 200 kilometrů od civilizace a svůj největší hit Medicine napsala poté, co vysadila antidepresiva. Ale to bylo loni. Na letošek se chystá něco většího - album, které anoncuje nový a skvělý singl Raw Thoughts.

Jaké jsou Nejočekávanější nové desky roku 2021?


8. Deaf Heart - E.C.R

Česká kapela s českoamerickým frontmanem Deaf Heart na konci loňského roku vyrobila debutovou desku Soft Heart Attack a trochu tak rozčeřila vodu v našem českém rybníku. Zatím posledním singlem je píseň s názvem E.C.R., což je zkratka pro Economy Class Rockstar.


Novinka: SZA - Good Days

Zpěvačka SZA, svým debutovým albem CTRL před třemi roky zaparkovala na třetím místě v amerických prodejích. A ještě navrch získala 4 nominace na Grammy. U nás SZA nejvíc zazářila s Kendrickem Lamarem v singlu All The Stars ze soundtracku k filmu Black Panther. Aktuálně se tahle neosoulová zpěvačka chystá na své druhé album, na kterém bude i parádní píseň Good Days.


7. Biig Piig - Feels Right

Irská zpěvačka s uměleckým jménem Biig Piig se z domovské země přestěhovala do Londýna. Díky dlouholetému pobytu ve Španělsku navíc vystupuje dvojjazyčně, ve své mateřštině a ve španělštině. Zatím má za sebou tři EP a taky poslední velmi vyvedený hit Feels Right.


Novinka: Lana Del Rey - Chemtrails Over The Country Club

Zpěvačka Lana Del Rey před jedenácti lety započala oficiálně svoji hudební dráhu eponymním albem. Dnes už má na kontě dalších šest desek - pětici hudebních (poslední Norman Fucking Rockwell bylo nadmíru dobře přijato) a jednu, která je spíš souborem vyprávění, poemů, fotografií a videí. Album Violet Bent Backent Over The Grass hodlala prodávat za jeden dolar s tím, že polovina výdělku půjde na podporu původních obyvatel Ameriky. Nakonec se prodává za 15 dolarů. No a ta Lana Del Rey v březnu vydá už sedmé album, na který láká stejnojmenný singl Chemtrails Over The Country Club.


6. HVME - Goosebumps

Rodák z jihošpanělského města Murcia se snaží prorazit se svou tvorbou už o roku 2016. Byl to ale až neoficiální mix veleúspěšného singlu Goosebumps od rapperů Travise Scotta a Kendricka Lamara, který ho dostal na hudební mapu světa. A to ještě oklikou, protože vyšel na litevském labelu.


5. London Grammar - Lose Your Head

London Grammar taky chystají nové album. Do něj spousta fanoušků vkládá nemalá očekávání, která jen podporují dosud vydané singly. Baby It's You z loňského srpna všechny nadchnul a další s názvem Lose Your Head nadšení neutlumil.

4. Disciples - I Got You

Britské producentské Nathan Vincent Duvall, Gavin Koolmon a Luke McDermott usazené v jižním Londýně s pravidelnou nepravidelností sype z rukávu hudební esa, načež se na různě dlouhou dobu odmlčí. V dnešní době to není nic neobvyklého. Po megahitech They Don't Know a How Deep Is Your Love s Calvinem Harrisem do portfolia přidali singl I Got You.


3. Celeste - Love Is Back

Zpěvačka Celeste měla v plánu už vloni vydat svoji albovou prvotinu, ale až v pátek přišel čas na album Not Your Muse. Držitelka ocenění Brit Awards za nejlepšího ostrovního nováčka na něj zařadila i nahrávky jako Strange, Stop This Flame a aktuální singl Love Is Back.


2. Kings Of Leon - The Bandit

Tři bratři a jeden bratranec Followillovi, to jsou Kings of Leon. Tahle kapela má dnes už nezaměnitelný sound, kterému dominuje hlas Caleba Followilla. V březnu se dočkáme jejich osmého alba When You See Yourself. Píseň The Bandit je pilotním singlem.

Rodina má držet při sobě. I proto Kings Of Leon hrají pořád ve stejném složení. Věrnost je krásná věc. Kapely, které nezměnily sestavu


Top Tip: Robin Thicke - Take Me Higher

Robin Thicke fungoval na hudební scéně deset let, za která natočil pět alb, ale průlom přišel až se singlem Blurred Line, na kterém se podíleli T. I. a Pharell Williams. Aktuálně má Thicke roztočenou desku On Earth And In Heaven ve stylu Earth Wind and Fire, což potvrzuje jeho první song Take Me Higher.

Jak to bylo s písní Blurred Lines? Byla to Velká hudební loupež?EXPRES TOP: CamelPhat & Lowes - Easier

Liverpoolská dvojice Dave Whelan a Mike Di Scala začínala v roce 2004 jako techno djská jednotka. Pak - v roce 2017 - přišel hit Cola a všechno bylo jinak. Na desce Dark Matter najdete všechny singly, které zněly éterem rádií i na tanečních parketech celého světa, jako Panic Room, Breathe, Be Someone, Hypercolour a taky kooperaci s elektronickým triem Lowes s názvem Easier.
Foto: Profimedia.cz

Podcast