Legendární kapela ABBA se vrací na scénu

Fanoušci legendární hudební skupiny ABBA už nemusí smutnit, konečně by se měli dočkat návratu kapely, který se měl původně uskutečnit už v roce 2018. Teď je však definitivně potvrzeno, kdy se kapela vrátí na scénu i s novými písničkami. Rovněž také skupina ABBA chystá velkolepé turné. Víte, v čem bude výjimečné?

Björn Ulvaeus definitivně potvrdil návrat kapely

Jeden ze členů kapely, Björn Ulvaeus (76), deníku The Herald Sun prozradil, že návrat hudební skupiny už je jistý: "Letos bude nová hudba, to je definitivní, už to není tak, že by se to mohlo stát, stane se to." Dodal také, že kapela se na scénu vrátí v plném počtu, tak jako kdysi. Björn Ulvaeus a Benny Andersson (74), Agnetha Fältskog (71) a Anni-Frid Lyndstad (75) už byli společně ve studiu a pilně pracují na nahrávání nových skladeb. Údajně si už vše vyříkali a nyní mezi nimi panují dobré vztahy. Björn Ulvaeus k jejich vzájemným vztahům říká: "Je to těžké popisovat, ale existují mezi námi velmi silné vazby."

Kapela svůj návrat oznámila už v roce 2018 a nyní je potvrzeno, že se tak skutečně stane, údajně mají připraveno více skladeb, než původně plánovali. Jejich vydání však bylo odloženo kvůli pandemii Covidu-19, stejně jako koncertní turné, které se nemohlo konat. Björn Ulvaeus uvedl, že na nové písničky této legendární hudební skupiny se fanoušci mohou těšit už tento rok. Proces jejich nahrávání byl údajně skoro stejný jako před lety. Melodii vytvořili Björn Ulvaeus a Benny Andersson, vokály nazpívaly Agnetha Fältskog a Anni-Frid Lyndstad. Dle manažerky kapely Görel Hanser se můžeme těšit na klasickou hudbu od skupiny s kapkou modernizace, tak aby zapadala do dnešní doby. Co se týče koncertování, ABBA chystá výjimečné hologramové turné, kde se objeví avatary všech členů skupiny.

Co v minulosti stálo za rozpadem kapely?

Kapela ABBA vznikla v sedmdesátých letech 20. století a proslavila ji pěvecká soutěž Eurovize, kterou se jí podařilo vyhrát. Kapelu tvořily dva páry – Agneta Fältskog a Björn Ulvaeus, ti se vzali ještě před oficiálním vznikem kapely. Dále pak Anni-Frid Lyndstad a Benny Andersson, kteří spolu byli od roku 1969 a vzít se rozhodli v roce 1978. V počátcích jejich slávy nebyly mezi členy skupiny ABBA žádné spory, vyráželi spolu na turné po celém světě a jejich skladby bodovaly v hitparádách mnoha zemí světa. Skupina se však rozpadla právě kvůli pozdějším vzájemným neshodám, které se týkaly jejich vztahů. Koncem roku 1978 se totiž - jak již bylo zmíněno -, vzali Benny a Frida. V ten samý rok se Agneta rozvedla s Björnem. Už tehdy se spekulovalo o možné nevěře, Agnetha a Frida měly být údajně sokyněmi v lásce. A o tři roky později se rozvedla i Frida s Bennym. Björn Ulvaeus na tuto dobu vzpomíná takto: "Myslím, že jsem Knowing Me, Knowing You napsal před rozvodem. V mnoha ohledech byl můj rozvod s Agnethou přátelský, prostě jsme se rozešli a rozhodli jsme se jít od sebe. Benny a Frida to měli trochu obtížnější. Nebylo to šťastné období, ale přesto velmi kreativní." Už tak křehké vztahy v kapele nevydržely tento nápor, a skupině byl v roce 1983 definitivní konec.Foto: Profimedia.cz

Podcast