Hudební novinky pro 19. týden

Jedna z nejznámějších drag queens láká na taneční parkety pozitivně laděným singlem. Po dlouhé přestávce se vrací anglický písničkář Jamie T, nové album hlásí i kapela Hot Chip. O slovo se novými singly hlásí i Mitski a Charli XCX.

Jodie Harsh – Good Time

Narodil se jako James Allen Clarke v anglickém Canterbury, ale proslavil (nebo proslavila?) se pod pseudonymem Jodie Harsh. Vystupuje jako djka, producentka a drag queen. Na téhle scéně patří ve Velké Británii mezi nejvýraznější osobnosti. Éterem se aktuálně valí velmi pozitivní nový singl Good Time, který má veškeré předpoklady stát se letním hitem.

Fenomén drag show: Od Shakespeara až po Netflix

Mitski – Love Me More

Uznávaná americko-japonská zpěvačka a skladatelka vydala na začátku února svou šestou desku s názvem Laurel Hell. Album má po zásluze skvělé recenze a tohle je z něj další singl. Už 18. května Mitski vystoupí v pražském Divadle Archa, ovšem koncert je už dlouho beznadějně vyprodaný.

Saskia Burešová připomíná: První úspěch Blur, šedesátiny vrchního Depešáka a devadesátiny krále dechovky

Hot Chip – Down

Londýnská synthpopová pětice Hot Chip oznámila vydání své osmé desky. Bude se jmenovat Freakout/Release a vyjde 19. srpna. Společně s oznámením vyšel i pilotní singl Down.

Čtěte také: Největší koncertní taháky letošního jara

Jamie T – The Old Style Raiders

Po šesti letech je zpátky uznávaný písničkář Jamie T. Pátá deska wimbledonského rodáka se bude jmenovat The Theory Of Whatever a vyjde 29. července. Zda novou desku "jednomužných Artic Monkeys" doprovodí i turné, není zatím známo, ale ve středu se uskutečnil Jamieho první koncert po pěti letech, samozřejmě beznadějně vyprodaný.

Charli XCX – Used To Know Me

Charli XCX vydala v březnu svou pátou desku Crash, s níž zatím dosáhla svého největšího komerčního úspěchu a vůbec poprvé obsadila i první místo britské albové hitparády. Z desky vyšel další singl, který stojí na samplu devadesátkového hitu Show Me Love od Robin S.

Charli XCX exkluzivně: Nová deska bude popová, chtěla bych moderovat

Kam za hudbou v létě? Největší festivalové taháky roku 2022
Úvodní foto: Jodie Harsh

Podcast