Hudební novinky - 31. týden

Čerstvý hudební materiál na Expres FM.

LP: The One That You Love 

I u nás velmi populární americká zpěvačka a skladatelka Laura Pergolizzi aka LP vydala nový singl. Zároveň oznámila i globálně streamované vystoupení, které proběhne už tuto sobotu 1. srpna a bude to zřejmě její jediný letošní koncert.

 

Taylor Swift: Cardigan 

Taylor Swift minulý týden vydala nečekaně své osmé album s názvem Folklore, které v tajnosti nahrála během koronavirové izolace. Hudebně nemá mnoho společného s její předchozí popovou tvorbou, jedná se o vyzrálou indie-folkovou nahrávku, na které spolupracovaly takové kapacity jako Aaron Dessner z The National nebo Bon Iver. Album má fantastické recenze (viz skóre 89/100 na Metacritic) a tohle je z něj první oficiální singl.

 

AJ Tracey & Mabel: West Ten 

Nový singl britského rappera, který si říká AJ Tracey. Skladba oprašuje žánr uk garage a o ženské vokály se postarala úspěšná mladá zpěvačka (a taky dcera Neneh Cherry) Mabel.

 

Another Sky: Fell In Love With The City 

Londýnská kapela Another Sky patří k nejvýraznějším novým jménům tohoto roku. Už 7. srpna jim vyjde debutová deska I Slept On The Floor a tohle je z ní další singl.

 

Prospa: Ecstasy (Over & Over) 

Prospa je mladé producentské duo z Leedsu. Jsou považováni za jedny z nejtalentovanějších nováčků na britské elektronické scéně a tohle je jejich aktuální singl.

Podcast