Hudební novinky - 26. týden

26.6.2019

Hudební novinky - 26. týden

Yungblud: Parents 

Nový singl od britského floutka Dominica Harrisona, který si říká Yungblud. Yungblud se letos objeví v Česku hned dvakrát – nejdřív v létě na festivalu Rock For Churchill a na podzim v Roxy, i když pražský koncert je už beznadějně vyprodaný.

 

The Raconteurs: Help Me Stranger 

The Racounteurs jsou americká „superskupina“, která stojí na autorském spojenectví neúnavného Jacka Whitea (The White Stripes, The Dead Weather, sólová kariéra…) a písničkáře Brendana Bensona. Minulý týden jim vyšlo třetí album s názvem Help Us Stranger a z něj pochází i tento singl.

 

Black Honey: I Don't Ever Wanna Love 

Už ve čtvrtek 27. června zahraje tahle kapela z britského Brightonu v pražském klubu Café v lese. Tohle je jejich nový singl a i na něj sedí popis kapely jako „indie pop s náladou filmů Davida Lynche“.

 

Róisín Murphy: Incapable 

Nový singl zpěvačky a skladatelky Róisin Murphy. Skladbu produkoval její dlouholetý spolupracovník DJ Parrot a my jí nasazujeme v radio editu, neboť originální verze má přes osm minut.

 

Sea Girls: Damage Done 

Kytarová kapela z Londýna, která funguje od roku 2015 a jako jediná kapela mezi sólovými interprety figurovala v seznamu BBC Sound Of 2019. Tohle je jejich aktuální singl. Sea Girls pak už brzy budeme moci vidět i u nás a to v rámci festivalu Rock For People.