Hudební novinky - 18. týden

29.4.2020

Hudební novinky - 18. týden

Yungblud: Weird! 

Čím dál populárnější britský zpěvák a skladatel Dominic Harrison aka Yungblud vypustil nový singl, který by se měl objevit na jeho připravované druhé desce. Vydání skladby bylo původně naplánováno mnohem později, ale protože se svým tématem "divných časů" významově hodí do dnešní situace, singl vyšel už nyní.

 

Hayley Williams: Over Yet 

Už 8. května vyjde první sólová deska zpěvačky kapely Paramore Hayley Williams. Album se bude jmovat Petals For Armor a tohle je z něj další singl.

 

Arlo Parks: Eugene 

Arlo Parks je velmi nadaná devatenáctiletá písničkářka, která byla nominovaná do vlivného seznamu BBC Sound Of 2020 největších příslibů na tenhle rok. Arlo žije od narození v Londýně, ale kořeny má v Nigérii, Čadu a Francii. Tohle je její aktuální singl.

 

The Streets & Tame Impala: Call My Phone Thinking I'm Doing Nothing Better 

Mike Skinner a jeho projekt The Streets je oficiálně zpátky. V červenci vychází jeho nový mixtape s výstižným názvem None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive, na kterém bude celá řada hostů.  Pochází z něj i tento singl, na němž spolupracoval Kevin Parker z Tame Impala, který je prý velkým fanouškem The Streets.

 

Eli Brown: Desire 

Producent a DJ Eli Brown je považován za nové nadějné jméno na britské taneční scéně. Má za sebou třeba spolupráci s Calvinem Harrisem na projektu Love Regenerator a tohle je jeho aktuální singl.

 

+ bonus: 

Live Lounge Allstars: Times Like These 

BBC Radio 1 v rámci svého pořadu Live Lounge zorganizovalo tento charitativní song, kdy celá řada současných hvězd nazpívala ze svých domovů skladbu Times Like These od Foo Fighters. Výsledek ale dopadl do té míry dobře, že by bylo škoda ho nezařadit i k nám do vysílání. Mezi účinkujícími jsou třeba Christ Martin, Biffy Clyro, Dua Lipa, Sigrid, Royal Blood, Celeste, Bastille a samozřejmě i samotní Foo Fighters. Výtěžek z prodeje a streamingu singlu bude věnován organizacím, které pomáhají lidem postiženým současnou pandemií.