Expres Top: Už za měsíc se dočkáme nového alba Jungle

Prázdniny se nám celkem slušně rozjely. Je tu už třetí neděle, kdy v prázdninovém módu za letních (i fatálních) bouřek hrneme nejhranější hudbu do jednoho celku, který se po léta jmenuje Expres Top. Letos je to už osmadvacáté vydání.

Novinka: Joy Crookes - Feet Don’t Fail Me Now

Po matce má své kořeny v Bangladéši a po otci v Irsku. Od mala chodila kousek od Londýna do jazzové školy, následně se naučila na klavír a kytaru. Mezitím už na YouTube umisťovala svá videa s multižánrovými cover verzemi. V patnácti přezpívala Hit The Road Jack od Raye Charlese a jen toto video zhlédlo přes 600 tisíc lidí. Na tu dobu to bylo úctyhodné číslo. Vloni byla Joy Crookes v nominacích na BBS Sound jako vycházející hvězda. Nyní si ji můžeme představit s jejím současným songem Feed Don't Fail Me Now, který předchází jejímu debutovému albu. Dámy a pánové, Joy Crookes.

10. Inhaler - It Won't Always Be Like This

Minulý týden si udělali Inhaler první dlouhohrající radost. Album nese stejný název jako aktuální singl - It Won't Always Be Like This. Předpokládáme, že otec frontmana Elijaha Hewsona, Bono, už desku slyšel a již předtím poskytl několik cenných rad.

Novinka: Aurora - Cure For Me

Tato Norka taky začala s hudbou velmi brzy. V devíti nabrala znalosti angličtiny a v jedenácti napsala jeden ze svých největších hitů Runaway. Aurora 26. února příštího roku vystoupí ve Foru Karlín, to už by měla být hotová a vydaná její třetí deska, ze které představila pilotní song Cure For Me.

9. Doja Cat & The Weeknd - You Right

Doja Cat si před měsícem udělala další záznam do svého CV třetím albem Planet Her. S albem jí poměrně výrazně pomohl Dr. Luke, který stojí za několika velmi vydařenými kousky Katy Perry nebo Keshy. Mezi hosty, jak jste se mohli přesvědčit, je i The Weeknd.

Novinka: Sam Fender - Seventeen Going Under

Na své nové desce poslední rok dělal i Sam Fender. Jeho debutové album Hypersonic Missiles se skvěle na ostrovech prodávalo, za část skladeb ještě před vydáním získal cenu kritiků v rámci Brit Awards. Na svoji budoucí druhou podzimní desku je náležitě pyšný. Jak sám říká, album Seventeen Going Under je tím nejlepším, co kdy udělal. Nechtěl nahrát jako mnoho ostatních hudbu na téma pandemie, a tak se podíval po tématech, které nabídlo jeho rodné přístavní město North Shields.

8. Bastille - Distorted Light Beam

Tento týden frontman kapely Bastille Dan Smith oslavil 35. narozeniny. S parťáky z kapely v poslední době, kdy nemohli hrát, alespoň nahrával: Tu reklamní song pro španělskou Toyotu, tu čtvrtou řadovou desku. A právě z ní vydali aktuální singl Distorted Light Beam.

Novinka: Willow & Travis Barker - Transparent Soul

Will Smith může být na svoje děti pyšný. Trey je herec, ale taky poměrně úspěšný dj. Jaden skvěle zahrál hlavní roli v remaku Karate Kida, ale momentálně se věnuje hudbě - má nový singl. A dcera Willow hrála se svým otcem v apokalyptickém snímku Já, Legenda. Je jí teprve 20 let, ale tento pátek jí vyšla už čtvrtá deska Lately I Feel Everything. V singlu Transparent Soul se do bicích opřel Travis Baker z Blink-182.

7. Welshy - All For You

Welshy se stal hledačem exotické hudby a neoposlouchaných hlasů. Poprvé lovil na Haiti, nyní v Mali, kde si půjčil námět na další singl All For You. O vokály se postaraly zpěvačka Rioka Traoré, anglicky zpívanou část opatřila svým hlasem SHELLS.

Novinka: Andy Čermák - Inside Outside

Nemohlo nám uniknout, že Ondřej aka Andy Čermák ze Sunflower Caravan chystá na podzim svoji první sólovou desku Secret December. Sám přiznal, že běžně skládá hudbu pro svou kapelu, do filmů a TV reklam a také pro různé interprety, včetně písní pro děti. Zároveň ale píše často popové klavírní písně s více osobními texty, které zatím neměly jiné využití. A tak to automaticky vyplynulo v první album. Poslední melancholická věc se jmenuje Inside Outside.

6. Gang Of Youths - The Angel Of The 8th Ave.

Australským Gang Of Youths stačil jediný song k tomu, aby se doma i ve světě stali velmi oblíbeními. Ten song se jmenoval Let Me Down Easy. Nyní se schyluje k třetímu albu nebo možná k druhému EP. Jisté je, že na tomto útvaru bude i aktuální singl The Angel Of The 8th Ave.

5. Milky Chance - Colorado

Milky Chance oznámili, že se odchýlili od mainstreamu. Dokonce změnili vydavatele, aby nemuseli plnit očekávání a smlouvy nějakým mainstreamovým shitem. Poslední dobou díky tomu hodně experimentují a zkouší, co posluchač a hudební fanoušek vydrží. Jejich poslední song nese název Colorado.

4. Foo Fighters - Making A Fire

Dave Grohl si se svojí partou Foo Fighters libuje v coververzích známých hitů, občas překvapí i výběrem mimo žánr. Tuhle libůstku přetavili v překvapení, které vyšlo včera na vinylové desce pod názvem Dee Gees - Hail Satin. Strana A obsahuje čtyři písně od Bee Gees (You Should Be Dancing, Night Fever, Tragedy a More Than A Woman) a píseň Shadow Dancing od bratra členů Bee Gees Andyho Gibba. Na straně B najdete pětici písní z posledního alba Foo Fighters v akustickém podání. Nechybí ani aktuální singl Making A Fire

3. Lorde - Solar Power

Lorde za poslední tři měsíce dala víc rozhovorů než za poslední dva roky. Nejspíš to bude tím, že 20. srpna vyjde její velmi očekávané album Solar Power. Na dvanácti písních takřka bezvýhradně pracovala s Jackem Antonoffem, producentem Taylor Swift nebo St. Vincent, frontmanem Bleachers a kytaristou Fun.

2. Twenty One Pilots - Saturday

Joseph Tyler a Josh Dun ohlásili světové turné The Takeover Tour, které zahájí v Denveru. A vezmou to i přes Ostravu, kam slíbili zaletět na Colours příští léto.

Top Tip: Nation Of Language - Wounds Of Love

Když před pěti lety zaslechl Ian Devaney v rádiu skladbu Electricity od OMD, byl doslova uchvácen. Spolu s dalšími dvěma brooklynskými parťáky dal dohromady seskupení Nation Of Language a rozhodli se, že tu novou vlnu, kterou rozjely kapely v osmdesátých letech, vytáhnou zase na světlo. Ještě letos by jim měla vyjít druhá deska A Way Forward, na které se snažili přiblížit ke Kraftwerk, i když to zní víc jako Talk Talk. Ať tak či tak, jejich nový singl se jmenuje Wounds Of Love.

EXPRES TOP: Jungle - Talk About It

Už jen necelý měsíc nás dělí od nového alba britské dvojice Jungle. Jmenovat se bude Loving In Stereo. Pro jeho last minute podporu nemohli udělat lepší tah, než vytáhnout nad poměry energickou záležitost, jakou je Talk About It. Mimochodem Loving in Stereo bude jejich první album s hosty. Mezi nimi jsou švýcarsko-tamilský umělec Priya Ragu a americký rapper Bas.


Foto: Profimedia

Podcast