Expres Top: Úspěch zlegalizoval remix tří nadšenců

Nedělní podvečer se na Expres FM točí okolo hudby. Ani v letošním roce nepolevíme s nejlepší hudbou. Expres Top je hodina nejhranější a nejnovější hudby, kterou u nás najdete.

Novinka: bbno$ & Rich Brian – Edamame

Kanadsko-indonéská dvojice bbno$ a Rich Brian vloni vydala v rámci alba Eat Ya Veggies singl Edamame. Novinka to tedy úplně není, ale protože se song stal virálním na TikToku, kde měl přes deset milionů užití do videí, po půl roce rozlétl po světě napodruhé a tentokrát mnohem větším zásahem.

10. Andy Čermák – Dark Blue Sky

Andy Čermák stále jaksi není spokojený s tím, jak je poskládaná jeho budoucí deska, která měla být hotová v prosinci a měla se jmenovat Secret December. Takže se ještě skladby přidávají a vyhazují. Se vší pravděpodobností zůstane svižná záležitost Dark Blue Sky.

Čtěte také: Nejlepší česká alba roku 2020

Novinka: FKA Twigs & The Weeknd – Tears In The Club

Uznávaná britská zpěvačka FKA Twigs po mámě zdědila figuru a cit pro tanec, po tátovi zase hudební nadání. FKA Twigs taneční nadání uplatnila jako tanečnice u Kylie Minogue, Eda Sheerana nebo Wretch 32. To jí ale přestalo stačit, a tak se vydala na hudební dráhu. Má dvě alba a na tento rok připravuje mixtape Capri Sun.

9. LP – Conversation

Laura Pergolizzi aka LP loni vydala svoji desku Churches. Na něm najdete i singl Conversation. O albu, tvorbě písní i lásce k českému pivu se rozhovořila v exkluzivním rozhovoru pro Expres FM. Živě bychom LP měli vidět a slyšet v létě v Ostravě na Colours.

LP exkluzivně: Ať si lidi prostě užívají svůj život a nevrací se ke špatným věcem

Novinka: Annabelle – Runnin’ Out Of F* Time

Zpěvačka Annabelle se ucházela o semifinále soutěže Eurovize se singlem Runnin' Out Of F* Time. Česká zpěvačka se mimo jiné stala tváří kampaně Spotify Equal na Times Square. Pendluje mezi Prahou a Londýnem a letos si udělá zastávku v Hradci Králové. Je jedním ze jmen, které figuruje v line-upu Rock For People.

Annabelle: Školu jsem nedokončila, teď chci prorazit v zahraničí

8. Regard & Kwabs – Signals

Kosovský DJ Regard o sobě nedal asi čtvrt roku vědět, až se najednou objevil s novou hudbou. Hledal pro svoji novou píseň nějaký hlas, až našel londýnského rodáka jménem Kwabs. Ten svoji hudební kariéru odpíchl v roce 2014 třemi EP obsahující i megahit Walk. Pak rok na to přidal i celé album. Pak o něm nebylo dlouho slyšet, dokud nepřišla nabídka z jihu Evropy.

Novinka: Virval – Monsters Of DePijp

O tom, jaké to je opustit jistotu domova a vydat se do neznáma v cizí zemi, vypráví album Delivery Monsters Šimona Kukače. Ten se vydal do Amsterodamu těsně před lockdownem a tam celé dílo napsal. Šimon Kukač je jinak členem pražské kytarovky Role a nyní vytvořil vlastní projekt nazvaný Virval. Jeho singl nese název jedné čtvrti v Amsterodamu, De Pijp, kde jsou ulice většinou pojmenované po světových malířích, kde kdysi býval pivovar Heineken a kam nejen na oblíbený trh chodí spousta turistů.

7. Lenny – Lithium

Lithium je jeden ze starších (ale nevydaných) songů zpěvačky Lenny, který si do svého Abletonu natáhl legendární producent a člen Linkin Park Mike Shinoda, aby mu udělal kosmetickou úpravu.

Novinka: The Wombats – Everything I Love Is Going To Die

Liverpool dal světu domovskou adresu Titaniku, dva celky Premier League, The Beatles a také naši oblíbenou partu The Wombats. Ti už vloni několika singly naznačili, jak bude znít jejich pátá deska Fix Yourself, Not The World. A nejlepší čas, týden před samotným vydáním je tu nový aktuální singl Everything I Love Is Going To Die.

6. Halsey – You Asked For This

Zpěvačka z New Jersey Halsey se na novém albu If I Can't Have Love, I Want Power opírá o tvůrčí mozky kapely Nine Inch Nails Trenta Reznora a Atticuse Rosse. Reznor pak přispěl svojí kytarou do singlu You Asked For This.

5. Doja Cat – Woman

Doja Cat je zpěvačka, která v 19 letech podepsala nahrávací smlouvu a vloni se objevila už s třetí deskou Planet Her. Za tu už na začátku roku získala cenu American Music Awards jako nejlepší soulové a R'n'B album. Letos je v očekávání, zda klapne i Grammy.

4. Miles Kane & Corinne Bailey Rae – Nothing's Ever Gonna Be Good Enough

Miles Kane byl před sedmi lety uveden mezi padesáti nejlépe oblékanými muži. Nás ale zajímá ta hudební stránka. Miles Kane do dvou týdnů vydá svoji čtvrtou řadovku Change The Show. Z ní jsme vybrali duet s Corinne Bailey Rae s názvem Nothing's Ever Gonna Be Good Enough.

3. Adele – Oh My God

Adeleovládla konec roku, kdy se objevilo její album 30. Rozhovory, vyprodané koncerty v londýnském Hyde Parku a od 21. ledna na měsíc naplánované víkendové koncerty v Las Vegas ve slavném Colosseu v hotelu Ceasar's Palace.

2. Alfie Templeman – 3D Feelings

Mladý nadějný borec jménem Alfie Templeman bude zřejmě letošní rok prožívat ve znamení normálního alba. Doposud to byly singly, EP, minialba, ale regulerní deska chybí.

Top Tip: Marie Madelein – Swimming Pool

Ani letos nevypustíme pozici bonusové skladby, kdy pro vás vyzobáváme někdy skryté věci, někdy songy s příběhem. Tentokrát představujeme pařížskou trojici Marie Madelein, která trenduje nejen na Spotify Global, ale také se objevila i v české globální mutaci Spotify. Taneční a pozitivní track se jmenuje Swimming Pool. A jak už tak bývá zvykem, nejedná se o nic nového. Jejich singl z roku 2012 je tu opět s námi. Jmenuje Swimming Pool.

Expres Top: Oden & Fatzo – Lauren

Francouzská spolupráce dvojice Oden s djem Fatzem přešla, zdá se, ve stálý projekt, od kterého se dá hodně očekávat. Protože Francouzi taneční hudbu prostě umí. A to i v případě starší nahrávky indiepopové formace Men I Trust – Lauren, kterou tahle trojice zremixovala nejříve neoficiálně. Po úspěchu napříč všemi možnými sítěmi povolili strážci autorských práv oficiální vydání.

Kam dál? Nejlepší zahraniční alba roku 2020Foto: Oden

Podcast