Expres Top: Popová princezna Halsey na novém albu propadla temnotě

Září uteklo dřív, než byste řekli borůvkový koláč. A je tu první říjnové vydání Expres Top, celkově 39. pro rok 2021. Tady je souhrn nejhranějších songů v éteru Expres FM doplněný o pět novinek a jeden bonusový kousek.


Novinka: Sam Fender - Get You Down

Sam Fender není v éteru Expres FM nováčkem. Odehráli jsme už zhruba půlku debutového alba Hypersonic Missiles a už teď nabízíme singly z nové desky Seventeen Going Under. Za týden bude venku a singl Get You Down na ni láká.

10. Fred again.. - Billie (Loving Arms)

Producent a dj Fred Again postupně vypouští jednu nahrávku za druhou, opírá se na nich o své kolegy v branži, kteří jednotlivým písním dávají jméno. Aktuálně to je Billie Ray Martin v singlu Billie (Loving Arms).

Novinka: Alt-J - U & Me

Když Alt-J vydali svůj debut, psal se rok 2012. A hned za něj obdrželi diplom za nejlepší album v britském království, Mercury Prize. Začátkem příštího roku toto trio přijde se čtvrtým albem The Dream. Jako pilotní singl vybrali píseň U & Me.

9. Lil Nas X- Thats What I Want

Ještě než si za 30 dolarů koupil Lil Nas X beat od holandského producenta a smíchal ho s country hvězdou Billy Ray Cyrusem, bydlel u sestry a jako nezaměstnaný se zabýval vytvářením internetových memů. Po Old Town Road se lehce odmlčel, aby se vrátil s albem Montero. Což je skutečné jméno tohoto borce z Atlanty.

Novinka: Riton & Raye - I Don't Want You

Když začal Riton v Newcastlském klubu Shindig s djingem, asi netušil, že je před ním úspěšná kariéra producenta a dokonce vydá 4 alba. Tento týden se v plné síle vrací s novou nahrávkou I Don't Want You, do níž dosadil zpěvačku Raye.

8. Terra - Stupid Love

Česká mladá a perspektivní zpěvačka Terra našla ochranou ruku Kuby Stracha aliasdje NobodyListen a jeho labelu Addict Sound. Z téhle továrny pochází její song Stupid Love.

Novinka: Joy Crookes - When You Were Mine

Irsko-bangladéšská zpěvačka Joy Crookes loni zažila velký rok. Stala se Rising Star v anketě Brit Awards a v BBC Sound skončila těsně pod bednou, na čtvrtém místě. Mihla se i v irské pěvecké soutěži Voice. Joy Crookes po třech EP přichází s první velkou deskou. Jmenuje se Skin a za necelých 14 dní bude k dispozici na všech platformách. Nejnovější singl nese název When You Were Mine.

7. Jungle - Truth

Právě dnes vyrazili britští Jungle na své podzimní turné na podporu svého třetího alba Loving In Stereo. Do konce roku mají naplánované jen zastávky v Severní Americe, začátkem příštího roku se chystají do Německa, Francie, Belgie a Nizozemí. Doma v Anglii a blízkém Irsku Jungle před prázdninami 2022 předskočí o trochu hvězdnější Billie Eilish.

Novinka: Muna & Phoebe Bridgers - Silk Chiffon

Dívčí indiepopová trojice Muna vydává singl u labelu Saddest Factory, který patří Phoebe Bridgers. A to by bylo, aby se v něm právě tahle zpěvačka neobjevila. Jejich společný singl Silk Chiffon pak bude na nové již třetí desce skupiny Muna.

6. Placebo - Beautiful James

Novinka Placebo zní, jako by Brian Molko a Stefan Olsdal měli v šuplíku 8 let natočený materiál, a tak jak ho tenkrát nahráli, ho teď vydali. Bez jakékoli stopy studu vydali nový singl se starým soundem. Jmenuje se Beautiful James.

5. Glass Animals - I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance)

Britští Glass Animals upgradeovali svoji loňskou desku Dreamland na verzi 2.0. A v letošní verzi je obohacena právě o singl I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance).

4. Easy Life - Ocean View

Britská pětice Easy Life vydala letos svoji debutovou desku Life's A Beach, na níž se objevily i starší kusy. Stopáž není úplně závratná, ale najdete na ní přes půlhodinu pohodové indiefunkové hudby, včetně aktuálního singlu Ocean View.

3. Charli XCX - Good Ones

Charli XCX má velký hudební záběr, což nám ukázala loni albem How I'm Feeling Now. A letos (respektive příští rok) se vrací k tomu, jak hudbu dělala před pandemií. Taneční tempo nelze upřít ani pilotnímu singlu Good Ones.

2. Blossoms - Care For

Blossoms se brzy rozjedou do světa se svojí čtvrtou deskou na koncertní turné. Ještě před tím ale mají bokovku v podobě dvou koncertů v Londýně a Manchesteru, kde společně s legendou 80. let Rickem Astleym přezpívají hity od The Smith.

Top Tip: Balu Brigada - Number One

Australská kapela složená ze tří bratrů a jednoho kámoše, to je Balu Brigada. V mnohém se podobají Twenty One Pilots. Jejich nejnovější song se jmenuje Number One.

EXPRES TOP: Halsey - I Am Not A Woman, I'm A God

Popová diva přizvala k tvorbě čerstvého, celkově čtvrtého alba Trenta Reznora a Atticuse Rosse z legendární kapely Nine Inch Nails. A proto zní nahrávka If I Can't Have Love, I Want Power opravdu temně. A hodně zajímavě. Temnota vyzařuje i ze zpěvaččiných fotek, které desku doprovázejí. Aktuálním singlem je I Am Not A Woman, I'm A God.

Kam dál? Tohle teď neposlouchejte! 13 nejdepresivnějších songůFoto: Halsey

Podcast