Expres Top: Nové album nám Twenty One Pilots představí živě až za rok

Ani v posledním červencovém vydání žebříčku Expres FM nebudete ochuzeni o desítku nejhranějších písní našeho éteru, pět novinek a bonusový song, který přinesl


Novinka: Diplo & Damian Lazarus & Jungle - Don’t Be Afraid

Rodák z Mississippi Diplo má sice na svém kontě jen tři studiová alba, ale co do vydaných singlů se mu jen málokdo vyrovná. Sype z rukávu jednu hitovku za druhou. Naposledy se spojil s britským producentem Davidem Lazarusem a jeho krajany z dvojice Jungle. Těm Diplo už před lety v LA navrhnul, že by mohli společně něco spáchat. Jungle dodali nápady a on je letos vycizeloval k dokonalosti. Společný singl se jmenuje Don’t Be Afraid.

10. Joy Crookes - Feet Don’t Fail Me Now

Vždycky, když se zpěvák nebo kapela vejde do nominace na BBC Sound, je třeba být ve střehu. Třeba v případě zpěvačky Joy Crookes. Má aktuální song Feet Don't Fail Me Now. Ten se určitě objeví i na její debutové desce, která prý vyjde ještě letos.

Novinka: Nothing But Thieves - Futureproof

Nothing But Thieves vydali nový singl a zároveň vyšlo jejich nové EP. Jmenuje se téměř shodně jako poslední Album Moral Panic. Jen k němu přilepili římskou dvojku. Ale ta nová hudba je naprosto dechberoucí. Sami o EP hovoří jako o pokračování alba s hudbou která se na něj nevešla a ani tématicky moc nehodila. Jejich novinka ve stylu "James Bond Song” se jmenuje Futureproof.

9. Bastille - Distorted Light Beam

"Nikdy nemůžete předpovídat budoucnost. Představte si to" - tenhle tweet se rozsvítil na profilu Bastille 9. června. O pár později už šli s pravdou ven, oznámili nové čtvrté album a přidali první nahrávku Distorted Light Beam.

Novinka: Billie Eilish - NDA

Billie Eilish s podporou svého bratra Finnease natočila nové album, které bude ke stažení v pátek 30. července. Ponese název Happier Than Ever. A pokud jste došli k závěru, že došlo k překlepu z DNA na NDA, není to tak. NDA, jak se jmenuje poslední song Billie Eilish, znamená zkratku právníků o dohodě mlčenlivosti.

8. Doja Cat & The Weeknd - You Right

Doja Cat po dvou letech od alba Hot Pink vydala svoji třetí řadovku Planet Her. Trochu jí některé recenze vytýkají obyčejnost, že jde s proudem a nesnaží se příliš experimentovat. Ale pokud jí to funguje a album se prodává... Na albu najdete i duet s You Right, pěveckým partnerem v něm je kanadská star The Weeknd.

Novinka: James Harries - Slow Mover

Manchesterský hudebník James Harries přes dvacet let žije v Praze. A jako první na světě nahrál své album na iPhone. Na letošní léto se náležitě připravil a nahrál skvělý song, na kterém spolupracoval s Viliamem Bérešem, stejně jako na posledním albu Superstition. Vokály poskytly Barbora Mochowa a Eliška Bozemanová. James Harries využil prázdných pražských parků a ulic a natočil tam animované stop motion video.

7. Sam Fender - Seventeen Going Under

Sam Fender se neodkloní od zvuku připomínající Bruce Springsteena ani na podzimní desce. Jak sám říká, album Seventeen Going Under je tím nejlepším, co kdy udělal. Nechtěl nahrát (jako mnoho ostatních) hudbu na téma pandemie, a tak se podíval po tématech, které nabídlo jeho rodné přístavní město North Shields. Album s názvem Seventeen Going Under vyjde 8. října.

Novinka: Tyler, The Creator & Youngboy Never Broke Again & Ty Dolla $ign - WUSYANAME

Herec, grafik, rapper a hudebník Tyler, The Creator v minulosti hodně času trávil ve skateparku. Ne že by proháněl skateboard, víc se zajímal o BMX kola, kterých má doma blíže nespecifikovanou obří sbírku. V červnu vydal svoji šestou desku Call Me If You Get Lost, která ve Státech okamžitě vystřelila na první místo prodejů. Pokud se zaposloucháte do jeho aktuálního songu WusYaName možná nabudete pocitu, že se jedná o hudební kousek, který pamatuje, když Boyz II Men byli na vrcholu. Tyler, The Creator v tomhle není sám, tento singl nahrál ve spojení s rappery Youngboy Never Broke Again a Ty Dolla $ign.

6. Aurora - Cure For Me

Zpěvačka Aurora naposledy vydala kompilační 2EP, na kterém se objevil i singl Runaway. Ale byla to jen taková vata, která předchází novému třetímu albu. To obsahuje i nový hit Cure For Me. Nové album tahle norská víla představí i příští rok v únoru v Praze.

5. Gang Of Youths - The Angel Of The 8th Ave.

Už od roku 2019 se mluvilo o tom, že Gang Of Youths budou mít třetí album. Pak se vše zdrželo o rok a letos z celého alba zbylo jen třípísňové EP Total Serene. Z něj do světa vyslali singl The Angel Of The 8th Ave.

4. Milky Chance - Colorado

Němci Milky Chance píseň Colorado napsali vlastně náhodou. Dva dny skládali song, ale ničemu to nevedlo. Tak se sebrali, udělali si volno, vrátili se a za dvě hodiny bylo hotovo. Zda k získání inspirace využili metodu, kterou radí na překonání rozchodu - tedy zhulit se - prameny neuvádějí.

3. Welshy - All For You

Ross Walsh alias Welshy je poslední dobou označován jako djská Superstar. K tomu mu stačilo vydat dva tracky: Haiti a All For You. Ten aktuálnější jen za dva týdny na Tik Toku vidělo 1,5 milionů lidí.

Inhaler - It Won't Always Be Like This

Debutové album dublinské čtveřice, které dominuje Elijah Hewson, syn legendárního Bona, už je na světě. Singl It Won't Always Be Like This a celé stejnojmenné album v živém podání si pak vychutnáme v Lucerna Music Baru příští rok v květnu.

TOP TIP: Swedish House Mafia - It Gets Better

Tento týden proběhl jeden velký djský comeback. Axwell, Sebastian Ingrosso a Steve Angello ohlásili před devíti rozchod Swedish House Mafia. Pak spolu ještě pár let hráli Ingrosso a Axwel jako projekt Departure. A je to pár dní, kdy oznámili, že "mafie" je zpět. Vydali singl It Gets Better, který předznamenává letošní album Paradise Again.

EXPRES TOP: Twenty One Pilots - Saturday

Duo z města Columbus v americkém Ohiu Joseph Tyler a Josh Dun neboli Twenty One Pilots svoje šesté řadové album Scaled And Icy představí i v Česku. Bude to příští rok v červenci na festivalu Colours of Ostrava.
Foto: Twenty One Pilots

Podcast