Expres Top: Charli XCX chystá novou desku s prověřeným hitmakerem

Čtyřicátý týden roku 2021 je za námi a naše - vaše volba je jasná: Nejlepší hudba v metropoli, ne-li v celém vesmíru. Tedy souhrn nejhranějších songů playlistu Expres FM, k tomu pětice novinek a jeden bonus navíc.


Novinka: White Lies - As I Try Not To Fall Apart

Londýnští White Lies se nám představí v květnu v Lucerna Music Baru. Tato formace opírající se o sytý hlas Harryho McVeigha začínala před 14 lety jako víkendová kapela, což bylo signifikantní pro kapely, jejímiž členy byli obvykle spolužáci. White Lies na následující rok plánují již šestou řadovku s názvem As I Try Not To Fall Apart. Stane se tak přesně 18. ledna. Na albu najdete i pilotní a zároveň i titulní singl. Novinka číslo 1. White Lies a As I Try Not To Fall Apart.

10. Joy Crookes - When You Were Mine

Pokud vás Joy Crookes zaujala se singlem When You Were Mine, pak se nachystejte na plnou nálož v podobě celého alba, které ponese název Skin. Už příští pátek bude k dispozici. A slibuje velmi nadějný příspěvek do vaší hudební kolekce.

Novinka: Biffy Clyro - A Hunger In Your Haunt

Pokud jste hrdými majiteli loňského alba skotských Biffy Clyro A Celebration Of Ending, pak byste měli vědět, že má volně navazující pokračování Myth Of The Happily Ever After, které vyjde 22. října. A to je dobře, protože Biffy Clyro se na nás do Čech chystají. Bude to v rámci festivalu Rock For People na hradeckém letišti, kam se vrátí po osmi letech. A aby byla informace úplná, chci ještě upozornit na minifilm který kapela nahrála a objevují se v něm hned dva nové songy, včetně dnešní novinky.

9. Fred again.. - Billie (Loving Arms)

Tenhle song britský dj Fred Again věnoval všem lidem, kteří stejně jako on potřebovali mentální podporu v nelehké době. O vokály do písně Billie (Loving Arms) se postarala Billie Ray Martin. Nemusela se učit text, Fred again.. využil její devadesátkový hit Your Loving Arms.

Novinka: Priya Ragu - Lockdown

Priya Ragu se narodila ve Švýcarsku rodičům tamilské národnosti, kteří ze Šrí Lanky utekli před občanskými nepokoji. Otec jako muzikant pracoval pro Kollywood, tedy tamilský filmový průmysl. Tak ji sice navedl na hudební dráhu, ale striktně zakázal MTV a pop, protože to bylo s ohledem na jejich náboženství a vychování příliš obscénní. Priya Ragu se pak přestěhovala do New Yorku a dnes žije v Londýně. A má nový singl s názvem Lockdown.

8. Alt-J - U & Me

Trio Alt-J vyhrálo v roce 2012 Mercury Prize za album An Awesome Wave. Od té doby se jejich fanoušci podělili o dojmy z dalších dvou alb. Další je na cestě. Spatří světlo světa 11. února příštího roku a bude na něm i aktuální U & Me.

Novinka: Aiko - Gemini

O zpěvačce Aiko už dávno víme, že se narodila sice v Moskvě, ale nejvíc času svého života strávila v Česku, konkrétně v Praze. Už stihla zabodovat na festivalu v maďarském Szigetu, v Newcastlu a třeba i v české Superstar. Naposledy jsme si od ní představili singl Daughter Of The Sun. A nyní je čas na novou věc, se kterou jí pomohl Steven Ansell z Blood Red Shoes.

7. Riton & Raye - I Don't Want You

Dj Riton je od roku 1999 jako doma nejen na stage, ale taky ve studiu, kdy začal produkovat vlastní věci. Až to nakonec stačilo na čtyři kompletní alba. Poslední, co vyprodukoval, je singl I Don't Want You, pod nímž je jako spoluautorka i hlas podepsána britská zpěvačka Raye.

Novinka: The Lathums - I'll Get By

The Lathums jsou mladá nadějná britská kapela působící pod ochranou rukou Jamese Skellyho z kapely The Coral. A kde jsou The Coral, tam jsou i Blossoms. Právě jim The Lathums předskakovali na turné. A to byl skvělý krok, který možná v dobrém slova smyslu zapříčinil, že debutová deska How Beautiful Life Can Be, byla v Anglii hned na prvním místě. Nahrávka I'll Get By se na ní samozřejmě vyskytuje.

6. Lil Nas X - Thats What I Want

Lil Nas X aktuálně baví svojí deskou Montero. Thats What I Want je singlem z něj.

5. Sam Fender - Get You Down

Na tento týden s napětím čekal Sam Fender minimálně rok, kdy začal sbírat materiál na svoji druhou desku. A spolu s ním i samo sebou i my. Album se jmenuje Seventeen Going Under a reflektuje život v malém rodném přístavní městě. A vyrovnává se se svým bouřlivým dětstvím.

4. Halsey - I Am Not A Woman, I'm A God

Trent Reznor a Atticus Ross z kapely Nine Inch Nails pomohli Halsey . A proto zní nahrávka If I Can't Have Love, I Want Power opravdu temně. A hodně zajímavě. Temnota vyzařuje i ze zpěvaččiných fotek, které desku doprovázejí. Aktuálním singlem je I Am Not A Woman, I'm A God.

3. Placebo - Beautiful James

James, o kterém Placebo zpívají, je sice Beautiful, ale je virtuální, a lidé se nemají ptát, zda je za tím někdo skutečný. Tak to alespoň pro NME řekl v interview Brian Molko.

2. Glass Animals - I Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance)

Glass Animals aktuálně bodují s dalším singlem z bonusového příspěvku k jejich poslednímu albu Dreamland. S nahrávkou I Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance).

Top Tip: Flight Facilites & Broods - Forever

Flight Facilites je australská dvojice Hugo a Jimmy, která od roku 2009 předělávala hudbu jiných, až logicky dospěla k tomu, že začala dělat hudbu svoji. Těsně před Vánoci - 12. prosince - si nadělí dárek v podobě druhé desky. Ta se bude jmenovat Forever, stejně tak se jmenuje i pilotní taneční song. V něm hostuje novozélandské duo Broods.

EXPRES TOP: Charli XCX - Good Ones

Zpěvačka Charli XCX pomalu chystá hudbu na nové album společně s Oscarem Holterem. S ním už v minulosti dělala víc věcí, ale zůstalo nakonec u jednoho singlu. Jak je to s tajemným datem na náhrobku v klipu a dělala by někdy moderátorku v rádiu? To si můžete poslechnout v exkluzivním rozhovoru pro naše rádio.

Podcast