David Žbirka: Tátovi se moje píseň líbí, vždycky má ale komentář

Projekt Sunnbrella proniká do britského i českého éteru. Miloš Pokorný Davidovi Žbirkovi zavolal do Londýna a zeptal se nejen na počasí.

Nový singl It’s Cool od projektu Sunnbrella, za kterým stojí David Žbirka, pražský rodák a syn legendy československé hudby, zabodoval v britském éteru. Do svého vysílání ho zařadily dvě stanice britské veřejnoprávní sítě - regionální BBC Radio London a BBC Radio 6, které se soustředí na alternativní hudbu a začínající kapely.

Projekt Sunnbrella vznikl v Davidově ložnici nahráváním demo snímků, před třemi lety pak odehrál první koncert a nahrál své první EP.

Rodičům se píseň líbila, byli překvapení, kam se projekt od svého vzniku posunul. „Zároveň táta, jelikož je profesionální zpěvák, má vždycky nějaký komentář,“ dodal se smíchem Žbirka junior.

sunnbrella + meky.jpg

David Žbirka vystudoval Middlesex University, obor filmová režie a střih, nyní ale hodně energie vrhá právě směrem k hudbě. „Než je člověk hudbou schopen vydělat, chvíli to trvá, takže živobytí zatím zajišťuje právě film a video,“ prozradil v telefonickém rozhovoru v Ranním klubu Miloše Pokorného.

Foto: Oficiální Facebook Sunnbrella, 18. 11. 2020

Foto: Oficiální Facebook Miro Žbirka, 18. 11. 2020

Podcast