Letní kino

11.6.2017

letní kino

Celý týden v dopoledním vysílání Expres FM můžete soutěžit o balíček s volnými vstupenkami do letního kina na Výstavišti Holešovice + vstupy do sportovišť (bazén či badminton) rovněž v tomto areálu.


Od 10. května 2017 obohacuje filmové léto nová letní scéna na Výstavišti Praha v Holešovicích. Filmoví diváci určitě ocení dobrou dopravní dostupnost kina, které je v centru Prahy, přímo před Průmyslovým Palácem u vstupu do Výstaviště. Výhodou pro návštěvníky kina je možnost propojení návštěvy s dalšími programy na výstavišti, ať už jde o návštěvu místních sportovišť nebo jiných akcí, které se tu konají. 

A v čem bude letní kino jiné? V multiplexu si nakoupíte hromady popcornu a hektolitry koly, pak běžíte rychle na své místo, strávíte spoustu času sledováním reklam a po představení rychle pryč. Zde chtějí lidem nabídnout nejen projekci, ale i místo setkávání, možnost si před představením i po něm popovídat (a nejen o filmu), využít přilehlou Osvěžovnu Stromovous, kde si mohou dát domácí limonádu, dobrou kávu nebo vychlazené pivo. 

Dramaturgickým partnerem a provozovatelem Letního kina Výstaviště je Bio Oko. Dramaturgie kina slibuje výběr filmových titulů obdobný tomu, co diváci mnoho let vyhledávají v nedalekém Biu Oko. Půjde především o aktuální filmy světové a domácí kinematografie, žánrové snímky nebo klubové a artové počiny.

Nejlépe technologicky vybavené letní kino naváže na tradici letního kina, které v dolní části výstaviště fungovalo do roku 2000. Filmová představení budou ozvučena systémem „silent-cinema“ – každý divák dostane sluchátka, ve kterých bude moci poslouchat zvukovou stopu filmu. Tím pádem nebude rušen noční klid pro okolní obytné domy. Mobilní vybavení letního kina bude pro každé představení instalováno a pak deinstalováno. Samotný mobiliář je velmi rozmanitý, od klasických letních lehátek, přes sedací pytle a vaky až po stolky se židlemi.

Program kina a vstupenky: www.bioko.net  

Aktuální pravidla a soutěžní podmínky naleznete zde.