Kryptograf

11.12.2018

Kryptograf

Tento týden startuje na Expres FM soutěž o vouchery venkovní únikové hry Kryptograf a ty můžeš vyhrát jeden z nich v hodnotě 1299 Kč.

Úniková hra Kryptograf je hrou, kdy se řeší se hádanky, šifry a hlavolamy v ulicích Prahy. Při řešení úkolů si člověk nejen potrápí hlavu, ale projde se i často neznámými zákoutími Prahy .Nejedná se o hru s obálkami, brožurou, tabletem či mobilní aplikací. Ke splnění mise dostanete zamčený batoh plný různého vybavení (indicie, šifry, hlavolamy). Krok za krokem se řeší jednotlivé úkoly, záhady a hlavolamy a přesouvá se mezi stanovišti, kdy nejsou třeba žádné zvláštní znalosti či schopnosti.

Hru mohou hrát všechny věkové kategorie a je možné ji absolvovat i s kočárkem, nebo se psem. Je vhodná pro skupinu přátel, rodinu s dětmi, kolegy, školáky (cca od 12let s doprovodem).

Jedná se o 5 různých misí, kdy každá má jiný příběh a jinou trasu. Trasy jsou v délce 2-5 km a časový limit 2-4 hodiny

Mise:

  • Únos – je třeba najít ukrytý prsten, který poslouží jako výkupné
  • Kryptovirus –  úkolem je zjistit privátní klíč k deaktivaci viru, který odpálí jaderné hlavice
  • Hra o pražské trůny – příběh je inspirován známým seriálem, úkolem je získat meč z Valyrijské oceli a ochránit tak Prahu
  • Řád templářů – úkolem je splnit zkoušku Templářského řádu
  • Smysl života – hráči musí dešifrovat záhadnou desku s nápisem o smyslu života a tajemství úspěch

Tím, že se hra odehrává venku a není limitovaná prostorem, je u většiny misí možná hra více týmů najednou, které mezi sebou soutěží (třeba i 8 týmů na jedné trase). Start i cíl únikových her je na Praze 2 (ul. Václavská 20) kromě mise SMYSL ŽIVOTA, ta jediná se odehrává v Hostivařském lesoparku. Všechny mise (kromě mise Smysl Života) lze hrát celoročně, za každého počasí, ve dne, v noci. Skvěle se hodí jako dárek pro celou rodinu, který pořídíte ve formě univerzálního dárkového poukazu, odesílá se automaticky během několika vteřin po jeho objednání a platí až do 30.11.2019.                                          

Vice na www.kryptograf.cz 

Aktuální pravidla a soutěžní podmínky naleznete zde.