„I AM PRAGUE“ - POVOLENO FOTIT

14.5.2018

iap

Illusion Art Museum Praha (ve zkratce I AM PRAGUE) je první české muzeum věnované iluzi a triku v umění. Najdete ho na Staroměstském náměstí, přímo naproti ikonickému orloji, v krásném historickém domě, který už sám o sobě je více, než zajímavý.

Pražské exponáty I AM PRAGUE oživují staré techniky vytváření iluzí v umění a přináší je do 21 století plného selfies a sociálních médií. Hosty vysloveně nabádají, aby se dotýkali všech interaktivních exponátů, fotili je a fotili se prakticky "v nich", což si už na vlastní kůži vyzkoušeli Dan a Hayden z pořadu Totally Wired.

Ostatně jeden z exponátů je také hlavní výhrou v soutěží, která probíhá po celý květen a jde v ní o nejlepší fotku iluze. K těm účelům u nás vyhrajete 2 lístky, abyste byli 2 - jeden za fotoaparátem a druhý na snímku. Vyhrát můžete jednu z plastik s účesem z francouzského porcelánu. Zcela jistě tak ozvláštníte interiér svého domu. Jedná se totiž o autorské dílo právě vystavujícího Patrika Proška. Jeho výstavu najdete ve druhém patře a jedná se o jednu z největších výstav jeho díla s názvem „Na hraně reality“, která prezentuje jeho práce z období let 2013 – 2018, a která návštěvníka přenáší do dalekých míst a odlehlých koutů, kam Patrika vedla jeho inspirace.

Více na www.iamprague.eu

iap

Aktuální pravidla a soutěžní podmínky naleznete zde.