Robeeto

15.5.2017

robeeto

Od února funguje nový portál Robeeto.com, který spojuje lidi, kteří potřebují výpomoc, s těmi, kteří požadované služby nabízejí. Rychle, jednoduše a levně tak můžete získat pracovní sílu, která zajistí práci na zahradě, úklid bytu, domu nebo kanceláře, doučování, hlídání dětí a domácích mazlíčků, péči o tělo, fotografování, natáčení videa a mnoho dalších služeb. Robeeto umožňuje vyhledat nejvhodnějšího pracanta podle nastavených kritérií, jako je cena, lokalita či kvalifikace. U profilů jednotlivých pomocníků je možné pročítat reference předchozích zákazníků, kteří poskytované služby již využili. Systém ukazuje, který pracant má čas v době, která vám vyhovuje. Zakladatelem portálu je majitelka sítě výdejních míst Zásilkovna Simona Kijonková.

Robeeto bude řešit daně i EET

Hlavní výhodou portálu oproti konkurenci je podle Kijonkové to, že Robeeto bude poskytovatelům služeb od konce letošního roku řešit veškeré administrativní záležitosti, tedy i daně a EET. „Registrovaní pracanti si nebudou muset vést účetnictví ani diář. Portál jim přehledně ukáže, kdy, kam a ke komu mají dorazit. Nemusí ani vozit hotovost, protože zákazník platí přes portál. Robeeto pomáhá lidem, jejichž aktivity stagnují nebo si těžko hledají své zákazníky,“ uvádí šéf portálu Stanislav Koukal. „Do budoucna máme v plánu spolupráci se školami, oborovými organizacemi nebo neziskovým sektorem. Ve spolupráci se státní správou můžeme přispět k rozvoji regionů,“ dodává Kijonková.

Robeeto si za zprostředkované zakázky účtuje provizi. Ta se určuje dle výše odměny. Jiná je v případě služby za 500 korun a jiná je za náročnější práce, za které se platí vyšší částky. Provize ale nikdy nepřekračuje 15procentní hranici.

Díky portálu mohou své služby nabízet i dlouhodobě nezaměstnaní, kteří již nepobírají podporu v nezaměstnanosti, ale stále jsou evidováni na úřadu práce a chtějí mít hrazené zdravotní pojištění. Zajistit si mohou příjem do výše poloviny minimální mzdy, tedy do 5 500 korun.

V plánu je poskytovat služby v 8 zemích

Robeeto chce do dvou let nabízet služby 300 tisíc pracantů a do tří let chce být aktivní v 8 zemích. Kijonková předpokládá, že do roku 2019 dokáže Robeeto odbavit přes 2 miliony objednávek. Portál by se tak měl vyšplhat na zhruba 1 900 objednaných služeb denně.

https://www.robeeto.com/

https://www.facebook.com/robeetocz/