Korzo Národní, aneb když mileniálové slaví svobodu

7.11.2018

korzo

Kromě tradiční piety zde v tento svátek proběhne velká pouliční slavnost s názvem Korzo Národní, kterou pořádá skupina převážně studentů vysokých škol. Revoluci ani totalitu nezažili, a tak chtějí poděkovat za svobodou společnost, ve které žijí. Přidají se k nim desítky umělců a osobností z veřejného života. Chybět nebudou Vladimír 518, Katarzia, Martha Issová, a další.

Koncerty, divadla, výstavy, autorská čtení ale i vzdělávací program nebo prezentace neziskových organizací, to vše nabídne tato netradiční pouliční oslava. Letos poprvé program zamíří i do interiérů divadel. V alternativním divadelním prostoru DUP 39 se odehrají celkem tři představení.

Základní informace i historické zajímavosti návštěvníkům zprostředkují především fotografické a výtvarné výstavy. Ty letos získají mimořádný prostor, na celé ulici budou k vidění hned čtyři. Ve spolupráci s organizací Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů připravili organizátoři i letos velkoformátovou panelovou výstavu s názvem Události listopadové, mapující průběh listopadů 1989 i 1939. Humorný komiks z období socialismu s nadsázkou sobě vlastní představí Opráski sčeskí historje.

Na Národní třídě nebude samozřejmě chybět ani hudební program, na kterém organizátoři spolupracují s klubem Rock Café. Na pódiích vystoupí mladé kapely i „ostřílení bardi“, aby si všichni příchozí našli své oblíbené žánry a interprety. Tentokrát na celkem čtyřech scénách zahrají například The Tap Tap a hosté, slovenská písničkářka Katarzia, jazzový hudebník Jiří Stivín, pěvecký sbor Festa Academica, kytarista Luboš Andršt se svou skupinou Energit, mladá brněnská kapela Ghost of You nebo kytarista a zpěvák Adrian T. Bell. Ve večerních hodinách se program přesune spolu s dalšími hudebníky do klubu Rock Café.

Na své si přijdou i milovníci literatury, především pak děl Václava Havla. Na Korzu se budou prezentovat také na dvě desítky neziskových organizací.