Díky, že můžem!

7.11.2018

korzo

Letos se už popáté 17. listopadu promění jedna z nejfrekventovanějších pražských ulic v pěší zónu plnou uměleckých zážitků. 29 let svobody připomene velká pouliční slavnost Korzo Národní. Nabídne desítky koncertů, divadelní představení, autorská čtení, edukativní výstavy i program pro děti. Vystoupí například The Tap Tap, Katarzia, Jiří Stivín nebo velký pěvecký sbor Festa Academica. V rámci literárního programu se představí například Zdeněk Svěrák, Anna Geislerová či Michael Žantovský, divadelní scénu obsadí divadelní spolky Spitfire Company a 11:55. Historické legionářské drama ke stoletému výročí republiky představí Národní divadlo.

Tak trochu jiná oslava Listopadů ‘39 a ‘89 se pod názvem Korzo Národní odehraje 17. 11. 2018 na Národní třídě a Náměstí Václava Havla od 10:00 do 22:00 hodin, poté bude program už tradičně pokračovat koncerty v klubu Rock Café.

Letos poprvé program zamíří i do interiérů divadel. V alternativním divadelním prostoru DUP 39 se odehrají celkem tři představení. Základní informace i historické zajímavosti návštěvníkům zprostředkují především fotografické a výtvarné výstavy. Ty letos získají mimořádný prostor, na celé ulici budou k vidění hned čtyři.

Na Národní třídě nebude samozřejmě chybět ani hudební program, na kterém organizátoři spolupracují s klubem Rock Café. Na pódiích vystoupí mladé kapely i „ostřílení bardi“, aby si všichni příchozí našli své oblíbené žánry a interprety.

Na své si přijdou i milovníci literatury, především pak děl Václava Havla. Novinkou letošního ročníku je spolupráce Korza Národní s DVTV. Spolu jsme připravili sérii diskuzních tematických večerů Sametový speciál. Na Korzu se budou prezentovat také na dvě desítky neziskových organizací