7 důvodů, proč jezdit hybridem

7.8.2018

hybrid

Někteří řidiči mají ještě pořád pocit, že hybridní pohon je stále otázkou budoucnosti. Přitom hybridních aut jezdí na světových, a dokonce i českých silnicích čím dál více. Například Toyota prodala celosvětově více než 12 milionů hybridů a v Česku volí hybrid už každý čtvrtý zákazník. Proč jsou tyto vozy čím dál oblíbenější?

Není nutné je dobíjet

Hybridní pohon je založen na kombinaci elektromotoru s benzínovým motorem. Hybridy se samy dobíjejí při brzdění a není je tím pádem nutné dobíjet ze zásuvky. Doporučuje se plynulá jízda a pokud možno delší pomalé brzdění.

Tichý motor

Pohon samotným elektromotorem znamená tichou jízdu zcela bez emisí. Podle potřeby se aktivuje zážehový motor jako výkonová posila; pokud není zapotřebí, automaticky se vypíná, a tak minimalizuje spotřebu paliva. Hybridní automobily Toyota se dokáží pohybovat prakticky neslyšně, čímž výrazně uleví svému okolí.

Nízké náklady na servis

Hybrid má jednodušší motor složený z méně dílů, čímž se snižuje pravděpodobnost, že se některý z nich porouchá. Náklady na prohlídku vozidla jsou stejné a někdy i nižší než u vozidel s tradičním pohonem. Nemají totiž standardní díly, které by podléhaly opotřebení.

Ve městě jezdí skoro zadarmo

Na palivu jde ušetřit až desetitisíce korun díky tomu, že například ve městě při rychlosti do 50 km/h jezdíte převážně jen na elektřinu. S palivem za tisíc korun ujede standardní auto ve městě kolem 400 kilometrů, hybrid až tisíc kilometrů.Parkují zadarmo

Pokud se denně pohybujete autem v Praze, tahle zpráva vám možná změní život – vlastníte-li vůz s hybridním pohonem, můžete parkovat na modrých zónách a na parkovacích hodinách ve fialové zóně po celé Praze zcela zdarma a bez omezení. Stačí auto zaregistrovat na Magistrátu a zaplatit stovku. A to vše i v případě, že nemáte v Praze trvalé bydliště nebo sídlo firmy.

Srovnatelná cena s běžnými vozy

Hybridy dnes už nejsou drahé. Například hybridní Toyoty jsou k dispozici za stejné nebo nižší ceny než podobně vybavená vozidla se vznětovými motory. Když si koupíte hybridní model, zaplacená investice se vám rychle vrátí díky úspoře benzínu.

Šetrnost k životnímu prostředí

Hybrid je také šetrnější k životnímu prostředí. Dieselový motor je méně ekologický i ekonomický a jeho doba pomalu končí. Jeho emisní stopa má navíc negativní vliv nejen na životní prostředí i na zdraví lidí. Hybridní vozy Toyota podle statistik přispěly v porovnání s podobně velkými a výkonnými konvenčními modely k úspoře přibližně 77 milionů tun emisí CO2 a pomohly ušetřit přibližně 29 miliard litrů benzínu.


Více informací na www.toyota.cz