Hudební novinky - 44. týden

1.11.2017

Always Ascending

Franz Ferdinand: Always Ascending 

Franz Ferdinand ohlásili vydání svého pátého alba, které se bude jmenovat Always Ascending a vyjde 9. února. Kapela ho nahrála v nové sestavě a tohle je z něj pilotní singl. V rámci turné k novému albu pak zahrají i v Praze a to 9. března ve Fóru Karlín.

Mew: 85 Videos 

Do Prahy se chystá opět také dánská kapela Mew, která vystoupí 27. listopadu v Lucerna Music Baru. My u této příležitosti nasazujeme ukázku z jejich letošní a v pořadí už sedmé desky Visuals.

Fever Ray: To The Moon And Back 

Fever Ray je sólový projekt švédské zpěvačky a skladatelky Karin Dreijer, která se proslavila hlavně jako polovina kultovního elektronického dua The Knife. Své první sólové album vydala v roce 2009 a tohle je první singl z druhé desky Plunge, která vyšla nečekaně minulý týden.

Rae Morris: Do It 

Britská zpěvačka Rae Morris prorazila v roce 2015 debutem Unguarded. Tohle je singl z chystané druhé desky Someone Out There, která by měla vyjít začátkem příštího roku.

Jessie Ware: Midnight 

Britská zpěvačka a skladatelka Jessie Ware vydala 20. října své třetí album Glasshouse, z něhož pochází i tento singl. V rámci turné k nové desce zahraje i v Praze a to 3. března v Divadle Archa.