Hudební novinky - 19. týden

8.5.2019

cage

Cage The Elephant & Beck: Night Running 

Americká kapela Cage The Elephant vydala 19. dubna své páté album s názvem Social Cues. Tohle je z desky aktuální singl, v němž hostuje legendární Beck. S ním pak Cage The Elephant  letos v létě odjedou i společné turné, které se jmenuje právě podle této skladby Nigh Running Tour.

 

Cosmo's Midnight: C.U.D.I (Can U Dig It) 

Cosmo's Midnight je australské elektronické duo, které tvoří dvojčata Cosmo a Patrick Lineyovi. Tahle příjemná letní věc je jejich nový singl.

 

Cassia: Small Spaces 

Cassia je mladá britská kapela, která míchá indie kytarovku s prvky africké hudby -  frontman Rob Ellis totiž vyrůstal v Zambii. Tohle je singl z jejich debutového alba Replica, které vyšlo v dubnu. 9. září pak Cassia zahrají v Praze v klubu Cross.

 

Loyle Carner & Jorja Smith: Loose Ends 

"Klidný rapper" Loyle Carner vydal 19. dubna své druhé album s názvem Not Wawing, But Drowning a tohle je z něj aktuální singl, v němž hostuje zpěvačka Jorja Smith.

 

Purple Disco Machine: Body Funk 

Za disco-houseovým projektem Purple Disco Machine stojí DJ a producent Tino Piontek, který pochází z Drážďan. Má za sebou řadu remixů pro velká jména (Gorillaz, New Order, Two Door Cinema Club...) a několik mezinárodně úspěšných singlů. Tohle je jeho aktuální věc, kterou do rotace nasadilo i BBC Radio 1.