Hudební novinky - 18. týden

1.5.2019

Jade Bird

Jade Bird: My Motto 

Britská písničkářka Jade Bird je považována za jeden z největších objevů posledních měsíců. Tohle je další  singl z jejího eponymního debutového alba, které vyšlo 19. dubna.

 

The Drums: Body Chemistry 

Z kapely The Drums je dnes sólový projekt zpěváka Jonathana Pierce, který je jediným stálým členem. Začátkem dubna vydal páté album The Drums s názvem Brutalism a z něj pochází i tento singl.

 

Stormzy: Vossi Bop 

Britský rapper Stormzy je jednou z největších hvězd grimeové scény, ostatně jeho debut byl prvním grime albem v historii, které v Británii obsadilo první příčku prodejní hitparády. O jeho postavení pak svědčí i skutečnost, že právě Stormzy bude vedle The Killers a The Cure jedním z headlinerů letošního Glastonbury. Tohle je jeho nový singl a první ochutnávka z chystané druhé desky.

 

M-22: White Lies 

M-22 je britsko-německé producentské duo a jedno z relativně nových jmen na houseové scéně. Tohle je jejich aktuální singl.

 

Lazer Viking: Everyone But U 

Lazer Viking, výrazná postava domácí alternativní scény, vydal v únoru své třetí album s názvem Drag. Tohle je z desky další singl, který mimochodem doprovází vtipný klip, který parafrázuje Roberta Palmera a v němž se objevily zpěvačky  Emma Smetana, Žofie Dařbujánová nebo Never Sol.