Hudební novinky - 17. týden

24.4.2019

Beck

Beck: Saw Lightning 

Legendární Beck oznámil, že jeho nová, v pořadí už čtrnáctá deska se bude jmenovat Hyperspace. Datum vydání je zatím neznámé, ale jisté je, že tohle je z ní první singl, na němž Beck spolupracoval s Pharrellem Williamsem.

 

Georgia: About Work The Dancefloor 

Britská producentka, zpěvačka a bubenice Georgia je tu s dalším povedeným singlem, který by měl potěšit všechny milovníky Robyn nebo CHVRCHES.

 

Catfish And The Bottlemen: 2all 

V Británii velmi populární kytarová kapela vydá už tento pátek své třetí album The Balance, které produkoval Jacknife Lee. Tohle je z něj další singl.

 

James Blake: Can't Believe The Way We Flow 

Uznávaný britský producent a zpěvák vydal v lednu své čtvrté album Assume Form,  které je popisováno jako jeho dosud nejoptimističtější nahrávka. Album si vysloužilo nadšené kritiky a pochází z něj i tento povznášející singl, postavený na samplu kapely The Manhatttans.

 

Lil Nas X & Billy Ray Cyrus: Old Town Road 

Tohle je aktuální první místo britské i americké singlové hitparády. Za virálním "country-trapovým" hitem stojí dvacetiletý rapper Lil Nas X. Popularitě skladby pak napomohla causa, kdy se píseň umístila v country žebříčku časopisu Billboard, ale následně byla vyškrtnuta. Proti tomu se ohradila i hvězda americké country, zpěvák Billy Ray Cyrus, s nímž Lil Nas X následně natočil novou a neméně úspěšnou verzi songu. A aby těch podivností nebylo málo, skladba je postavená na samplu Nine Inch Nails...