Hudební novinky - 13. týden

27.3.2019

Tame Impala

Tame Impala: Patience 

Čtyři roky po velmi úspěšném albu Currents se začíná schylovat k nové desce australského projektu Tame Impala, za nímž stojí multiinstrumentalista Kevin Parker. O albu se zatím mnoho neví, ale podle všeho by mělo vyjít ještě letos a tohle je z něj každopádně první singl.

 

Prospa: Prayer 

Prospa je producentské duo z Leedsu, které je považováno za jeden z velkých objevů na současné britské taneční scéně. Tohle je jejich aktuální singl s příjemně devadesátkovým retro nádechem.

 

Dave: Black 

Britský rapper David Omoregie aka Dave vydal začátkem března své debutové album Psychodrama a tohle je z něj aktuální singl. Koncepční album si vede skvěle jak v prodeji (první místo britské albové hitparády), tak u hudební kritiky - viz neuvěřitelné skóre 97/100 na serveru Metacritic, podle kterého je Psychodrama zatím nejlépe hodnocenou nahrávkou tohoto roku.

 

Jordan Rakei: Mind's Eye 

Jordan Rakei je novozélandský zpěvák a skladatel, který momentálně žije v Londýně a vydává na kultovní značce Ninja Tune. Tohle je jeho nový singl.

 

Stella Donnelly: Tricks 

Písničkářka Stella Donnelly se narodila v Británii, ale od svých deseti let žije v Austrálii. Začátkem března vyšlo její velmi dobře přijímané debutové album Beware Of The Dogs a tohle je z něj aktuální singl.