Hudební novinky - 11. týden

13.3.2019

The Black Keys

The Black Keys: Lo/Hi 

Americké duo The Black Keys je po pětileté pauze zpět. Bez předchozího varování vypustili tento nový singl, očekává se i nová deska, která však zatím nebyla oficiálně potvrzena.

 

Nick Murphy: Sanity 

Australský zpěvák a skladatel se proslavil pod pseudonymem Chet Faker, ale nyní už několik let vystupuje pod svým pravým jménem. Tohle je pilotní singl z jeho chystané nové desky, která se bude jmenovat Run Fast Sleep Naked a vyjde 26. dubna. V rámci turné k novince pak Nick zahraje vůbec poprvé i Praze a to 12. října ve Velkém sále Lucerny.

 

Anna Of The North: Leaning On Myself  

Anna Lotterud aka Anna Of The North je další zpěvačka a skladatelka ze severu, které se podařilo mezinárodně prorazit. Sedmadvacetiletá Norka vydala v roce 2017 úspěšný debut Lovers a tohle je první singl z její chystané druhé desky.

 

The National: You Had Your Soul With You 

Uznávaná americká kapela The National přichází po pouhém roce a půl od poslední desky s novou nahrávkou. Ta se bude jmenovat I Am Easy To Find, vyjde 17. května a tohle je z ní pilotní singl. Album pak bude doprovázet stejnojmenný krátký film se švédskou herečkou Aliciou Vikander v hlavní roli.

 

Iggy Mayerov: Ride 

Iggy Mayerov  je mladá pražská kytarová kapela, která funguje od roku 2016. Zatím mají na kontě dvě epíčka a tohle je jejich výborný a podle všeho průlomový nový singl.