Hudební novinky - 14. týden

5.4.2017

Alex Crossan

Mura Masa & Charli XCX: 1 Night 

Čerstvě 21letý britský producent Alex Crossan aka Mura Masa je považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých producentů na poli elektronické hudby. Letos by mu konečně mělo vyjt debutové album, na kterém zjevně bude i tento nový singl s hyperakivní zpěvačkou Charli XCX.

The Kooks: Be Who You Are 

The Kooks vydávájí svou první bestofku s názvem The Best Of...So Far a její součástí bude i tento nový singl. Kapela se pak opět chystá i do Česka a to vůbec poprvé na svůj samostatný koncert - vystoupí 26.5. v Malé sportovní hale.

Kendrick Lamar: Humble 

Kendrick Lamar by měl údajně už velmi brzy vydat své čtvrté a velmi očekávané album, kterým naváže na desku To Pimp A Butterfly z roku 2015, která ho dostala do pozice nejrespektovanějšího rappera současnosti. Tohle je z chystané novinky pilotní singl.

alt-J: In Cold Blood 

Jedna z nejoriginálnějších kapel na britské scéně, která za svůj debut získala prestižní cenu Mercury, ohlásila vydání svého třetího alba. Bude se jmenovat Relaxer, vyjde 2. června a bude na něm i tento nový singl. V létě pak alt-J budeme moci vidět opět naživo a to v rámci festivalu Colours Of Ostrava.

Slowdive: Sugar For The Pill 

Britská shoegaze legenda prožívá úspěšný comeback a konečně i zaslouženou satisfakci. Zatímco v devadesátých letech byli pro svůj zasněný styl častým terčem britského tisku, čas prověřil jejich kvalitu a jejich tehdejší alba později ovlivnila řadu mladších kapel. V roce 2014 začali Slowdive opět hrát a 5. května vydávají po dvaadvaceti letech i nové album, z kterého pochází i tento singl.